دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


مطب دکتر زهرا سعادتی

لیزر هموروئید

سایت جامع هموروئید

لیزر شقاق مقعد

لیزر شقاق

لیزر شقاق مقعد به انگلیسی آنال فیشر لیزر (Anal Fissure Laser) نامیده می شود. لیزر شقاق یا فیشر مقعد عود یا عوارض بعدی ندارد و اگر بیمار با درمان دارویی جواب نگیرد از لیزر شقاق استفاده می شود. لیزر مورد استفاده بسته به پیشرفت بیماری لیزر درمانی کم توان یا لیزر جراحی پرتوان است. لیزر درمانی شقاق یا فیشر مقعد شامل تاباندن لیزر کم توان مادون قرمز به فیشر است و لیزر پرتوان شامل برداشتن بافت شقاق یا فیشر با برش لیزر است. لیزر کم توان شقاق عمدتا به عنوان یک روش تکمیلی برای سرعت بخشیدن به روند ترمیم زخم مقعد استفاده می شود.

مزایا و معایب لیزر شقاق

هر روشی مزایا و معایب مربوط به خود را دارد. خوشبختانه مزایای لیزر شقاق نسبت به معایب آن بیشتر است. همچنین طبق تحقیقات انجام شده در ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی روش جراحی با لیزر شقاق نسبت به دیگر روش های جراحی با تیغ و کوتر ارجح است. زیرا برشی که برای برداشتن زخم شقاق با لیزر ایجاد می شود بسیار ظریف است و به بافت سالم اطراف زخم شقاق آسیب نمی رساند. همچنین زمانی که جراح در حال برش دادن زخم شقاق با لیزر پرتوان است این لیزر سر عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند. به همین دلیل یکی از مزایای لیزر شقاق دوره نقاهت بسیار کوتاهتر از دیگر روش ها می باشد.

از جمله عوارض و معایب لیزر شقاق این است که فقط متخصص جراحی و لیزر ماهر در این زمینه می توانید با این دستگاه کار کند. برش زدن بافت با دستگاه لیزر پرتوان نیاز به مهارت و دانش بالای جراح دارد.

تصویر لیزر شقاق-فیشر

مرکز لیزر شقاق تهران

از آنجایی که لیزر شقاق در ایران ابتدا در تهران انجام شده است و در برخی از شهرهای دیگر ایران همچنان لیزر شقاق به کار گرفته نشده است اکثر بیماران به دنبال درمان شقاق با لیزر در تهران می باشند. دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر از اولین جراحان خانم می باشند که لیزر شقاق را در تهران شروع کرده اند. ایشان از سال 1386 تا کنون هزاران جراحی موفق با لیزر را بدون عود و بازگشت انجام داده اند. لیزر شقاق در تهران توسط ایشان و در کلینیک تخصصی انجام می شود.

فیستول به همراه شقاق


نظرات کاربران درباره این مطلب :

امین حسین پور [ 1395-11-11 ]
سلام خیلی خوب بود ممنون

امین حسین پور [ 1395-11-11 ]
سلام ممنون ،مطالبتون عالی بود

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر خانم جراح هموروئید فیستول مقعد چیست ؟آیا عمل جراحی هموروئید بدرمان فیستول مقعد با لیزلیزر هموروئیدآبسه مقعدآخرین اخبار و تحقیقات همدرمان هموروئید بدون جراحلیزر کیست موییالتهاب روده تشخیص و انوادرمان خانگی هموروئیدلیزر شقاق مقعدانواع هموروئیدسه روش تمرین کگل برای درممراقبت از کیست موییانواع روش درمان هموروئیدشقاق چیستمراقبت بعد عمل همورئیداگر فیستول درمان نشودعلائم هموروئیدهموروئید چیست و همه چیز دتشخیص هموروئیدعمل جراحی شقاقهموروئید ترومبوزهتعریف هموروئید چیست؟عکس هموروئیدهموروئید خارجیجراحی هموروئیدصفحه اصلیهموروئید داخلیخونریزی مقعدیسوالات پزشکیهموروئید در بچه هاخونریزی گوارشیپیام های کاربرانهموروئید در بارداریخارش مقعدگالری عکسهشدار هموروئید و شقاق هنده مزیت لیزر در درمان بیمویزیت آنلاین و غیر حضوریده نکته طلایی برای درمان کیست مویی چیست ؟دکتر جراح عمومی و جراحی ه۵ روش درمان هموروئید یا ب