دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


مطب دکتر زهرا سعادتی

لیزر هموروئید

سایت جامع هموروئید

اگر فیستول درمان نشود

در این مقاله می خواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که اگر فیستول درمان نشود چه پیامدهای به دنبال خواهد داشت. اگر می خواهید در این رابطه اطلاعات مفیدی به دست آورید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم تا در این زمینه اطلاعات مفیدی بیان کنیم.

فیستول چیست؟

قبل از پرداختن به این موضوع که اگر فیستول درمان نشود چه پیامدهایی به دنبال خواهد داشت، بهتر است تا در رابطه با خود بیماری صحبت کنیم. فیستول در اثر درمان نکردن عفونت ها و آبسه ها به وجود می آید. به عنوان مثال اگر بیماری و مشکلاتی مانند کیست مویی، آبسه، التهاب روده و … به موقع و در اولین فرصت درمان نشوند به مرور زمان و در طولانی مدت به بیماری فیستول تبدیل می شوند. این بیماری را می توان جزو بیماری های دردناک و آزاردهنده دانست. اگر فیستول سریع درمان نشود باعث به وجود آمدن عواقب جبران ناپذیری در بیمار می شود. با دیدن علائم باید در سریع ترین زمان ممکن به پزشک متخصص جراحی در این رابطه مراجعه کنید تا بتوانید از پیشروی بیماری و حادتر شدن آن جلوگیری نمایید.

در جواب به این سوال که آیا بیماری فیستول خطرناک است یا خیر باید گفت که این موضوع کاملا بستگی به خود بیمار دارد. اگر شخصی سهل انگار باشد و این بیماری را جدی نگیرد ممکن است به مرور زمان این بیماری به قدری پیشرفت کند که خطر مرگ را نیز در پی داشته باشد. اما اگر فردی در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کند و بیماری خود را درمان کند می توان‌ گفت این بیماری زیاد خطرناک نیست و می توان در مراحل اولیه جلوی آن را گرفت.

امروزه روش بسیار عالی برای درمان این بیماری به وجود آمده است. لیزر حلال این مشکل باشد. روش لیزر را می توان یک درمان با دوره نقاهت کوتاه و بدون درد و خونریزی دانست که بسیار به کمک انسان ها آمده است. این روش را به عنوان درمان قطعی این بیماری می دانند.

عوارض فیستول

اگر‌ فیستول درمان نشود عوارض بدی برای فرد بیمار در پی‌خواهد داشت. یکی از این عوارض افزایش تعداد مسیرهای فیستول می باشد. اگر عفونت ها در بدن درمان نشوند و طولانی مدت در بدن بیمار ماندگار شوند، باعث نفوذ عفونت به سایر بافت ها می شوند. این موضوع باعث می شود که پزشک و بیمار برای درمان کاری سخت و دشوار در پیش داشته باشد. زیرا درمان چندین فیستول حاد و شدید کاری سخت با دوره نقاهت طولانی می باشد.‌

افزایش عفونت یکی دیگر‌ از عوارض درمان نشدن این بیماری می‌ باشد. ممکن است با طولانی شدن این بیماری در بدن عفونت به سایر قسمت ها و خون بیمار نفوذ پیدا کند و بیماری های بدتر و شدیدتری را برای بیمار به وجود آورد.

اگر فیستول درمان نشود خطر مرگ‌ در پی خواهد داشت. بله درست شنیده اید. در صورت درمان نشدن این بیماری علائم آن با گذشت زمان شدت می‌ گیرد. با افزایش عفونت پزشک ناچار است بافت از بین رفته را بردارد. این اتفاق برای افرادی که سن بالایی دارند و یا درگیر بیماری دیابت هستند خطر بروز مرگ را در پیش خواهد داشت.

در بالا به این سوال که اگر فیستول درمان نشود چه پیامدهایی دارد صحبت کردیم. در نظر داشته باشید که انتخاب یک پزشک با تجربه و متبحر در این زمینه می تواند شما را در درمان این بیماری بسیار کمک کند.

اگر فیستول درمان نشود


نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هموروئید در بچه هاخونریزی مقعدیسوالات پزشکیهموروئید در بارداریخونریزی گوارشیپیام های کاربرانهشدار هموروئید و شقاق هنخارش مقعدگالری عکسویزیت آنلاین و غیر حضوریده مزیت لیزر در درمان بیمکیست مویی چیست ؟ده نکته طلایی برای درمان ۵ روش درمان هموروئید یا بدکتر جراح عمومی و جراحی هفیستول مقعد چیست ؟آیا عمل جراحی هموروئید بدکتر خانم جراح هموروئید لیزر هموروئیدآبسه مقعددرمان فیستول مقعد با لیزلیزر کیست موییآخرین اخبار و تحقیقات همدرمان هموروئید بدون جراحلیزر شقاق مقعدالتهاب روده تشخیص و انوادرمان خانگی هموروئیدمراقبت از کیست موییانواع هموروئیدسه روش تمرین کگل برای درممراقبت بعد عمل همورئیدانواع روش درمان هموروئیدشقاق چیستهموروئید چیست و همه چیز داگر فیستول درمان نشودعلائم هموروئیدهموروئید ترومبوزهتشخیص هموروئیدعمل جراحی شقاقهموروئید خارجیتعریف هموروئید چیست؟عکس هموروئیدهموروئید داخلیجراحی هموروئیدصفحه اصلی