دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


مطب دکتر زهرا سعادتی

لیزر هموروئید

سایت جامع هموروئید

تعریف هموروئید چیست؟

هموروئیدها در واقع رگ های خونی هستند که در درون ماهیچه های نرم دیوارۀ مقعد و انتهای روده قرار دارند. هموروئید به ذات خود نه یک بخش غیرطبیعی از بدن شما، که ارگانی کاملا طبیعی از شما محسوب می شود. هموروئید دقیقا در محلی قرار گرفته است که رگ های خونی به هم می آمیزند. در واقع محلی که سرخرگ و سیاه رگ در انتهای روده به هم می پیوندند، جایی است که هموروئید ها شکل می گیرد. هموروئید ها در بافتی از ماهیچه های نرم و بافت های به هم پیوسته قرار دارند و با توجه به محلی که در ارتباط با خطوط پرزدار و قسمت های بالا و پائین مقعد قرار دارند تقسیم بندی می شوند. این تقسیم بندی یک تمایز آناتومیک بسیار مهم است زیرا بر اساس نوع سلول هایی که خطوط هموروئید را تشکیل می دهند و عصب های حسی که مسئول انتقال حس هستند، بوجود آمده است.

هموروئید ها خود در حالت طبیعی خود در دو دسته داخلی و خارجی قرار می گیرند؛ هموروئید های داخلی دقیقا بالای لایه پرزدار یا شانه دار مقعد قرار دارند و با سلول هایی پوشیده شده اند که دقیقا مشابه سلول هایی هستند که روده ها را می پوشانند. هموروئید های خارجی در زیر خط پرزدار بوجود می آیند و با سلول هایی مشابه سلول های پوست پوشیده می شوند. هموروئید ها تنها زمانی تبدیل به مسأله می شوند که شروع به تورم کنند و باعث ایجاد خارش، درد یا خونریزی شوند. عوامل مختلفی می توانند باعث نابهنجاری هموروئید شوند.

چه عواملی باعث هموروئید می شوند؟

اگرچه وجود هموروئید ها خود نشانه ای از یک آناتومی منظم و طبیعی است، اما از آن رو که تنها در زمان ورم و ایجاد مشکل به چشم می آیند، اکثر مردم و پزشکان به هموروئید ها به عنوان پدیده هایی غیر طبیعی می نگرند. ورم هموروئید ها زمانی اتفاق می افتد که عامل یا عواملی سبب افزایش فشار در رگ هایی شوند که هموروئید ها از آن ها تشکیل می شوند؛ این افزایش فشار در رگ های هموروئیدها باعث باعث بوجود آمدن ورم های برجسته ای می شوند که با خون پر شده اند. چنین حالتی در هموروئید ها سبب می شود تا حدی رشد کنند که تبدیل به عارضه شوند. افزایش فشاری که منجر به ورم و برجستگی هموروئیدها می شوند خود به عوامل مختلفی بستگی دارد: رژیم غذایی کم فیبر که باعث می شود مدفوع کم حجم شود، فرد را مجبور می کند تا با فشار عمل دفع را صورت دهد و این امر نهایتا موجب فشار بر رگ های خونی و در نتیجه برجستگی و ورم هموروئید می شود.

بارداری از دیگر عواملی است که موجب افزایش حجم رحم و در نهایت فشار بر ناحیه تحتانی روده و ورم هموروئید می شود. چاقی از دیگر عواملی است که با ایجاد فشار در این ناحیه، به هموروئید دامن می زند. اسحال اعم از نوع مزمن یا حاد آن نیز می تواند منجر به ورم هموروئید ها شود. سرطان روده از دیگر عواملی است که احتمال هموروئید را بالا می برد. جراحی های ناحیه پایینی روده و نزدیک به مقعد نیز می تواند از جمله عوامل خارجی ایجاد هموروئید باشند. آسیب های مربوط به ستون فقرات و فقدان حالت ایستاده و صاف در فرد نیز می تواند منجر به مشکلات مربوط به هموروئید شوند.

هموروئید

هزینه درمان هموروئید
قیمت لیزر هموروئید

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی هموروئید داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان هموروئید و هزینه های مربوط به درمان هموروئید با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید ۲۲۷۶۱۶۰۰
ساعات پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۱۹
آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد


نظرات کاربران درباره این مطلب :

علی میرزایی [ 1395-12-02 ]
دوره بیماری هموروئید چقدر طول میکشه؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آخرین اخبار و تحقیقات همدرمان هموروئید بدون جراحلیزر کیست موییالتهاب روده تشخیص و انوادرمان خانگی هموروئیدلیزر شقاق مقعدانواع هموروئیدسه روش تمرین کگل برای درممراقبت از کیست موییانواع روش درمان هموروئیدشقاق چیستمراقبت بعد عمل همورئیداگر فیستول درمان نشودعلائم هموروئیدهموروئید چیست و همه چیز دتشخیص هموروئیدعمل جراحی شقاقهموروئید ترومبوزهتعریف هموروئید چیست؟عکس هموروئیدهموروئید خارجیجراحی هموروئیدصفحه اصلیهموروئید داخلیخونریزی مقعدیسوالات پزشکیهموروئید در بچه هاخونریزی گوارشیپیام های کاربرانهموروئید در بارداریخارش مقعدگالری عکسهشدار هموروئید و شقاق هنده مزیت لیزر در درمان بیمویزیت آنلاین و غیر حضوریکیست مویی چیست ؟ده نکته طلایی برای درمان ۵ روش درمان هموروئید یا بدکتر جراح عمومی و جراحی هآیا عمل جراحی هموروئید بدکتر خانم جراح هموروئید فیستول مقعد چیست ؟آبسه مقعددرمان فیستول مقعد با لیزلیزر هموروئید