دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


مطب دکتر زهرا سعادتی

لیزر هموروئید

سایت جامع هموروئید

هموروئید در بارداری

هموروئید در بارداری
هموروئید در دوران بارداری شایع تر است. هموروئید در بارداری بخصوص ۳ ماهه سوم شایع است. بعضی از خانم ها هموروئید را برای اولین بار در بارداری تجربه می کنند. اگر شخصی قبل از بارداری هموروئید داشته باشد در حین بارداری مجددآ عود می کند. گاهی ممکن است هموروئید در مرحله دوم زایمان به علت زور زدن بروز کرده که این شکایت شایع بعد از زایمان است. در بیش تر موارد هموروئید هایی که در طی بارداری ایجاد شده اند بعد از زایمان بهبود می یابند خصوصآ اگر از یبوست اجتناب شود. توجه کنید که استفاده از پماد و شیاف آنتی هموروئید حتما باید زیر نظر پزشک باشد.

هموروئید در بارداری

عمل هموروييد در زنان باردار
در زنان بادار بايد درمان های غير جراحي انجام شود ولي درصورت ضرورت و اورژانس مي توان اين عمل را با بي حسي موضعي بدون مشكل براي مادر و يا جنين انجام داد

چرا هموروئید در بارداری شایع تر است ؟
۱- رشد رحم در طی دوران بارداری سبب فشار روی ورید های لگن و اندام تحتانی شده و برگشت خون از نیمه تحتانی بدن کند تر می شود که این سبب ورم و متسع شدن عروق می گردد و همین امر باعث بروز هموروئید می شود.
۲- یبوست هم یکی عوامل همورویید در بارداری می باشد زیرا باعث می شود که دفعات دفع مدفوع کمتر شود و مدفوع سفت و خشک شود و دفع دچار مشکل می شود ۳- افزایش هورمون پروژسترون در طی بارداری سبب شل شدن و ورم کردن دیواره عروق وریدی می شود. پروژسترون نیز سبب آهسته شدن حرکت دستگاه گوارش می شود روده ها در دوران بارداری آهسته تر حرکت می کنند .
آهن موجود در مکمل هایی که مصرف می کنند زنان باردار نیز باعث بروز یبوست می شود.

هموروئید در بارداری و راه های پیشگیری و درمان
ــ نشستن در تشت آب ولرم روزانه ۳ـ۴ بار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه .
خانم های حامله آز مصرف بتادین در تشت آب ولرم باید خودداری کنند چون برای جنین مضر است .
ــ استفاده از نرم کننده های مدفوع و مایعات ( آب )
ــ استفاده نکردن از چای و نوشابه چون یبوست را تشدید می کند.
ــ مصرف غذا های پر فیبر مثل میوه جات و سبزیجات و غلات سبوس دار ــ بعد از هر دفعه اجابت مزاج اطراف مقعد را به خوبی تمیز و خشک کنید ( به آرامی و از جلو به عقب )
ــ كنترل عملكرد كبد، طحال و دستگاه گوارش

چطور از هموروئید در طی دوران بارداری اجتناب کنیم ؟
خانم ها در طی دوران بارداری مستعد هموروئید هستند ولی این غیرقابل اجتناب نیست. در این جا توصیه هایی برای پیش گیری از هموروئید برای شما ذکر می کنم:
- اولین و مهم ترین راه اجتناب از یبوست است { ازطریق داشتن رژیم پرفیبر ؛ اب حداقل ۱۰-۸ لیوان در روز ؛ ورزش منظم حتی حداقل در حد یک پیاده روی کوتاه } - وقتی احساس دفع دارید آن را به تاخیر نیاندازید

برای بهبودی از هموروئید ( بواسیر ) در بارداری چه کنیم ؟
یک پک یخ با یک پوشش نرم روی محل گرفتار گذاشته و روزی چند بار این کار را تکرار کنید. روزی چند بار در لگن آب گرم برای بهبود درد بنشینید. برای دستمال توالت از دستمال بدون عطر ؛ سفید رنگ و نرم استفاده کنید. استفاده از دستمال مرطوب بهتر است. در صورت تشدید بیماری حتمآ با پزشک خود برای مصرف دارو های موضعی مشورت کنید زیرا بیش تر این دارو ها را بیش تر از یک هفته نمی توان استفاده کرد.

هموروئید ترومبوزه در بارداری

هزینه درمان هموروئید
قیمت لیزر هموروئید

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی هموروئید داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان هموروئید و هزینه های مربوط به درمان هموروئید با مطب خانم دکتر تماس بگیرید

باز هم به این صفحه سر بزنید مطالب جدیدی به آن اضافه خواهد شد


نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عمل جراحی شقاقهموروئید ترومبوزهتشخیص هموروئیدعکس هموروئیدهموروئید خارجیتعریف هموروئید چیست؟صفحه اصلیهموروئید داخلیجراحی هموروئیدسوالات پزشکیهموروئید در بچه هاخونریزی مقعدیپیام های کاربرانهموروئید در بارداریخونریزی گوارشیخارش مقعدگالری عکسهشدار هموروئید و شقاق هنده مزیت لیزر در درمان بیمویزیت آنلاین و غیر حضوریده نکته طلایی برای درمان کیست مویی چیست ؟دکتر جراح عمومی و جراحی ه۵ روش درمان هموروئید یا بدکتر خانم جراح هموروئید فیستول مقعد چیست ؟آیا عمل جراحی هموروئید بدرمان فیستول مقعد با لیزلیزر هموروئیدآبسه مقعددرمان هموروئید بدون جراحلیزر کیست موییآخرین اخبار و تحقیقات همدرمان خانگی هموروئیدلیزر شقاق مقعدالتهاب روده تشخیص و انواسه روش تمرین کگل برای درممراقبت از کیست موییانواع هموروئیدشقاق چیستمراقبت بعد عمل همورئیدانواع روش درمان هموروئیدعلائم هموروئیدهموروئید چیست و همه چیز داگر فیستول درمان نشود