اگر فیستول درمان نشود چه عوارضی دارد؟

در این مقاله می خواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که اگر فیستول درمان نشود چه پیامدهای به دنبال خواهد داشت. اگر می خواهید در این رابطه اطلاعات مفیدی به دست آورید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم تا در این زمینه اطلاعات مفیدی بیان کنیم.

فیستول چیست؟

قبل از پرداختن به این موضوع که اگر فیستول درمان نشود چه پیامدهایی به دنبال خواهد داشت، بهتر است تا در رابطه با خود بیماری صحبت کنیم. فیستول در اثر درمان نکردن عفونت ها و آبسه ها به وجود می آید. به عنوان مثال اگر بیماری و مشکلاتی مانند کیست مویی، آبسه، التهاب روده و … به موقع و در اولین فرصت درمان نشوند به مرور زمان و در طولانی مدت به بیماری فیستول تبدیل می شوند. این بیماری را می توان جزو بیماری های دردناک و آزاردهنده دانست. اگر فیستول سریع درمان نشود باعث به وجود آمدن عواقب جبران ناپذیری در بیمار می شود. با دیدن علائم باید در سریع ترین زمان ممکن به پزشک متخصص جراحی در این رابطه مراجعه کنید تا بتوانید از پیشروی بیماری و حادتر شدن آن جلوگیری نمایید.

در جواب به این سوال که آیا بیماری فیستول خطرناک است یا خیر باید گفت که این موضوع کاملا بستگی به خود بیمار دارد. اگر شخصی سهل انگار باشد و این بیماری را جدی نگیرد ممکن است به مرور زمان این بیماری به قدری پیشرفت کند که خطر مرگ را نیز در پی داشته باشد. اما اگر فردی در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کند و بیماری خود را درمان کند می توان‌ گفت این بیماری زیاد خطرناک نیست و می توان در مراحل اولیه جلوی آن را گرفت.

امروزه روش بسیار عالی برای درمان این بیماری به وجود آمده است. لیزر حلال این مشکل باشد. روش لیزر را می توان یک درمان با دوره نقاهت کوتاه و بدون درد و خونریزی دانست که بسیار به کمک انسان ها آمده است. این روش را به عنوان درمان قطعی این بیماری می دانند.

عوارض فیستول

اگر‌ فیستول درمان نشود عوارض بدی برای فرد بیمار در پی‌خواهد داشت. یکی از این عوارض افزایش تعداد مسیرهای فیستول می باشد. اگر عفونت ها در بدن درمان نشوند و طولانی مدت در بدن بیمار ماندگار شوند، باعث نفوذ عفونت به سایر بافت ها می شوند. این موضوع باعث می شود که پزشک و بیمار برای درمان کاری سخت و دشوار در پیش داشته باشد. زیرا درمان چندین فیستول حاد و شدید کاری سخت با دوره نقاهت طولانی می باشد.‌

افزایش عفونت یکی دیگر‌ از عوارض درمان نشدن این بیماری می‌ باشد. ممکن است با طولانی شدن این بیماری در بدن عفونت به سایر قسمت ها و خون بیمار نفوذ پیدا کند و بیماری های بدتر و شدیدتری را برای بیمار به وجود آورد.

اگر فیستول درمان نشود خطر مرگ‌ در پی خواهد داشت. بله درست شنیده اید. در صورت درمان نشدن این بیماری علائم آن با گذشت زمان شدت می‌ گیرد. با افزایش عفونت پزشک ناچار است بافت از بین رفته را بردارد. این اتفاق برای افرادی که سن بالایی دارند و یا درگیر بیماری دیابت هستند خطر بروز مرگ را در پیش خواهد داشت.

در بالا به این سوال که اگر فیستول درمان نشود چه پیامدهایی دارد صحبت کردیم. در نظر داشته باشید که انتخاب یک پزشک با تجربه و متبحر در این زمینه می تواند شما را در درمان این بیماری بسیار کمک کند.

اگر فیستول درمان نشوددرباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خبر خوب برای بیماران راه دور
بیماران راه دور که امکان مراجعه حضوری ندارند و یا نیاز به هماهنگی قبل از لیزر دارند می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند. ویزیت آنلاین با دکتر زهرا سعادتی از طریق "واتساپ" یا پیامرسان "بله" به طور متنی و ارسال عکس انجام می شود. برای هماهنگی ویزیت آنلاین با تلفن های مطب تماس بگیرید.

جراحی و درمان هموروئید توسط دکتر خانم
شقاق چیستشقاق چیست
تاریخ انتشار : 1395-07-27
درمان فوری بواسیردرمان فوری بواسیر
تاریخ انتشار : 1397-08-12
لیزر شقاق مقعد در تهرانلیزر شقاق مقعد در تهران
تاریخ انتشار : 1395-10-15
لیزر هموروئیدلیزر هموروئید
تاریخ انتشار : 1395-08-06
فیستول مقعد چیست؟فیستول مقعد چیست؟
تاریخ انتشار : 1395-08-28
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین