تمرین کگل برای بی اختیاری و تقویت عضلات مقعد

تمرین کگل به انگلیسی Kegelبرای تقویت عضلات کف لگن تجویز می شود. تقویت این عضلات برای درمان بی اختیاری مقعد، بی اختیاری ادرار، گشادی مقعد، درمان افتادگی عضلات ناحیه کف لگن یا پلویس Pelvic مفید است.

عضلاتی که در تمرین کگل تقویت می شوند کدامند؟

همانطور که اشاره شد تمرین کگل برای تقویت عضلات کف لگن تجویز می شود. همزمان با انجام تمرینات کگل شما عضلات مثانه، رحم، روده کوچک، راست روده، مقعد، واژن وپنیس را هم تقویت می کنید.

تمرین کگل چگونه انجام می شود؟

شما می توانید این تمرین کگل را در هر حالت و وضعیتی انجام دهید. مهم نیست که خوابیده باشید، ایستاده باشید یا نشسته مهم این است که بتوانید عضلات این ناحیه را به درستی منقبض و بعد از چند ثانیه آزاد کنید. منقبض کردن عضلات ناحیه کف لگن در تمرین کگل به سمت بالا می باشد و حالتی شبیه به نگهداشتن ادرار دارد. فرض کنید که می خواهید ادرار خود را نگهدارید. شما بدون منقبض کردن شکم و عضلات کف لگن، میزراه و مثانه را به سمت بالا منقبض می کنید.

این تمرین را حداقل دو بار در روز انجام دهید. ابتدا می توانید به دفعات کم آن را تکرار کنید تا به 20 تکرار در روز برسید. همچنین مدت زمان نگهداشتن و منقبض کردن عضلات را به مرور افزایش دهید. هرچه بیشتر بتوانید عضلات را منقبض نگهدارید برای تقویت آنها بهتر است. این تمرین را حداقل تا یک ماه انجام دهید تا تاثیر آن را ببینید.

دقت کنید که در تمرین کگل تمرکزی بر روی عضلات شکم و قفسه سینه وجود ندارد. شما باید طوری این عضلات کف لگن را منقبض کنید که عضلات دیگر نواحی منقبض نشوند. برای این که مطمئن شوید تمرین را درست انجام می دهید می توانید دست خود را بر روی ناف قرار دهید و دقت کنید که شکم و ناف و قفسه سینه در هنگام تمرین حرکت نکند.
روش تمرین کگلدرباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خبر خوب برای بیماران راه دور
بیماران راه دور که امکان مراجعه حضوری ندارند و یا نیاز به هماهنگی قبل از لیزر دارند می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند. ویزیت آنلاین با دکتر زهرا سعادتی از طریق "واتساپ" یا پیامرسان "بله" به طور متنی و ارسال عکس انجام می شود. برای هماهنگی ویزیت آنلاین با تلفن های مطب تماس بگیرید.

جراحی و درمان هموروئید توسط دکتر خانم
فیستول مقعد چیست؟فیستول مقعد چیست؟
تاریخ انتشار : 1395-08-28
لیزر هموروئیدلیزر هموروئید
تاریخ انتشار : 1395-08-06
شقاق چیستشقاق چیست
تاریخ انتشار : 1395-07-27
درمان فوری بواسیردرمان فوری بواسیر
تاریخ انتشار : 1397-08-12
لیزر آبسه مقعدیلیزر آبسه مقعدی
تاریخ انتشار : 1401-08-18
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین