هموروئید و شقاق هنگام سفر

به نظر شما احتمال هموروئید و شقاق در سفر چقدر است؟ آیا می توان درصد احتمال ابتلا به این نوع بیماری را در مسافرت کاهش داد؟ در این مقاله می خواهیم پیرامون این مبحث صحبت کنیم. هموروئید و شقاق جزء بیماری های نشیمنگاهی هستند که باعث بروز ایجاد زائده در داخل یا خارج از مقعد می شوند. بدیهی است هر چقدر که فشار وارد شده به ناحیه مقعد بیشتر باشد، احتمال عود بیماری شقاق و هموروئید افزایش پیدا می کند. افرادی که به بیماری هموروئید یا شقاق مبتلا هستند یا قبلا به این بیماری ها مبتلا بوده اند، باید در هنگام سفر یکسری نکات را رعایت کنند تا از عود یا تشدید بیماری جلوگیری کنند.

احتمال هموروئید و شقاق در سفر چقدر است؟

شقاق به نوعی پارگی یا شکاف بیضی در ابتدای مقعد گفته می شود که مشکلات زیادی را برای بیمار در هنگام دفع مدفوع ایجاد می کند‌. به همین دلیل احتمال تشدید شقاق در هنگام سفر زیاد است. درد و خونریزی از علائم بیماری شقاق هستند. احتمال بروز بیماری شقاق و هموروئید در افرادی که یبوست مزمن دارند، بسیار زیاد است. در بیشتر مواقع زخم شقاق در ناحیه مقعد به صورت سطحی و کوچک است و معمولا به صورت خود به خود درمان می شود. اما در صورتی که زخم شقاق گسترده شود و سطح بیشتری از ناحیه مقعد را در بر بگیرد، شقاق به فیشر مزمن تبدیل می شود.

از عوارض دیگر بیماری شقاق می توان به خونریزی مقعدی، خارش و سوزش مقعد، برآمدگی و ترک در ناحیه مقعد و ترشحات چرکی و خونی اشاره کرد. افرادی که دچار بیماری شقاق یا شیفر هستند باید از نشستن های طولانی در هنگام سفر جلوگیری کنند. هموروئید یکی دیگر از انواع بیماری های گوارشی است که در اثر تورم رگ های خونی در روده بزرگ و مقعد ایجاد می شود. از انواع مختلف این بیماری می توان به هموروئید داخلی‌ و خارجی اشاره کرد. سفر یکی از مواردی است که احتمال عود بیماری هموروئید را در بیماران افزایش می دهد.

کاهش احتمال بیماری های نشیمنگاهی در سفر

به منظور کاهش احتمال هموروئید و شقاق در سفر، باید یکسری نکات را رعایت کنید. در زیر به برخی از این نکات اشاره می کنیم.

در طول سفر از نشستن بر روی صندلی های سخت و سفت خودداری کنید. زیرا هر چقدر که صندلی سفت تر و سخت تر باشد، فشار بیشتری به مقعد وارد می شود.

در طول سفر برای مدت طولانی بر روی صندلی ننشینید و هر دو ساعت حالت خود را تغییر دهید. اگر برای شما امکان پذیر است کمی راه بروید.

نوشیدنی های کافئین دار مثل چای، قهوه و نسکافه احتمال عود بیماری شقاق یا هموروئید را در بیماران افزایش می دهند. بنابراین از خوردن این نوع نوشیدنی ها در هنگام سفر خودداری کنید‌.

در طول سفر به جای خوردن غذاهای چرب و سرخ شده از غذا های آب پز و بخار پز استفاده کنید.

در طول سفر مقدار زیادی مایعات مثل آب بنوشید تا از خشک شدن مدفوع و احتمال بروز یبوست جلوگیری کنید. هر چقدر که مقدار آب بیشتری را بنوشید، عملکرد سیستم گوارشی شما بهتر می شود و اجابت مزاج برای شما راحت تر است.نظرات کاربران درباره این مطلب :
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خبر خوب برای بیماران راه دور
بیماران راه دور که امکان مراجعه حضوری ندارند و یا نیاز به هماهنگی قبل از لیزر دارند می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند. ویزیت آنلاین با دکتر زهرا سعادتی از طریق "واتساپ" یا پیامرسان "بله" به طور متنی و ارسال عکس انجام می شود. برای هماهنگی ویزیت آنلاین با تلفن های مطب تماس بگیرید.

جراحی و درمان هموروئید توسط دکتر خانم
لیزر کیست مویی در تهرانلیزر کیست مویی در تهران
تاریخ انتشار : 1395-11-20
لیزر هموروئیدلیزر هموروئید
تاریخ انتشار : 1395-08-06
لیزر شقاق مقعد در تهرانلیزر شقاق مقعد در تهران
تاریخ انتشار : 1395-10-15
شقاق چیستشقاق چیست
تاریخ انتشار : 1395-07-27
فیستول مقعد چیست؟فیستول مقعد چیست؟
تاریخ انتشار : 1395-08-28
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین