درمان فوری بواسیر

درمان فوری بواسیر

درمان فوری بواسیر در مراحل اولیه با کنترل یبوست و اسهال و مصرف غذاهای ملین و پرفیبر امکانپذیر است. همچنین استفاده از لگن آب گرم به تسکین بواسیر کمک می کند. یکی از روش های درمان فوری بواسیر همین درمان های خانگی تایید شده توسط پزشکان است. اگر با درمان های خانگی درمان بواسیر طی یک هفته انجام نشد حتما به متخصص مراجعه کنید.

درمان فوری بواسیر با مراجعه به متخصص

زمانی که برای درمان فوری بواسیر به متخصص مراجعه می کنید ابتدا برای شما اصلاح رژیم غذایی، پماد آنتی هموروئید یا موارد مشابه آن و نشستن در لگن آب گرم را توصیه می کند. دقت کنید که پماد یا دارویی که برای شما تجویز می شود برای شرایط حال حاضر شما است و نسخه ها را بدون مشورت پزشک تکرار نکنید و یا به دیگران توصیه نکنید. داروهایی که برای درمان فوری بواسیر تجویز می شود شامل داروهای ضد التهاب، ضد درد، استروئیدی یا ترمیم کننده می باشد. در موارد خاص ممکن است پزشک تشخیص بدهد که با احتیاط آنتی بیوتیک نیز تجویز نماید. این گروه از بیماران علاوه بر بواسیر به زخم و عفونت موضعی نیز مبتلا می باشند. دقت کنید که مصرف آنتی بیوتیک منجر به بروز یبوست و خشکی می شود. بنابراین اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید حتما مصرف آب و مایعات را افزایش دهید و خوراکی های ادرار آور مثل قهوه و چای را مصرف نکنید.

دشمن بواسیر

دشمن بواسیر برطرف کردن عوامل بروز بیماری است. اگر بواسیر بر اثر نشستن زیاد بروز کرده است، از مدت زمان نشستن طولانی بکاهید و برای نشستن از بالش طبی استفاده کنید. هرگونه فشار مثل ایستادن طولانی یا یبوست و اسهال را برطرف کنید. همچنین اگر از غذاهای تند و پرادویه استفاده می کنید برای مدتی مصرف آنها را قطع کنید. رژیم غذایی گیاهی و بدون فست فود می تواند یک راه حل فوری و دشمن بواسیر باشد. استفاده از عسل در خانه به ترمیم زخم و هموروئید کمک می کند. اگر دفع مدفوع دردناک دارید مراقب باشید که این درد منجر به امتناع شما از دفع مدفوع نشود و حتما دفع مدفوع منظم روزانه را فراموش نکنید.

هرچه مدفوع در روده بیشتر باقی بماند خشک تر می شود و دفع مدفوع سخت تر و دردناک تر می شود. برای حل این مشکل می توانید ساعات منظمی را برای مراجعه به دستشویی انتخاب نمایید. مثلا نیم ساعت قبل از نهار به توالت مراجعه کنید و سعی کنید دفع داشته باشید. اما برای عمل دفع از زور زدن خودداری کنید و طولانی مدت روی توالت ننشینید. اگر احساس توده و یا اسپاسم در ناحیه مقعد مانع دفع مدفوع نرمال شما می شود چاره ای جز مراجعه به متخصص و دریافت دارو ندارید. همچنین نشستن در لگن آب گرم قبل و بعد از هر دفع مدفوع می تواند به دفع راحت کمک کند.

درمان فوری بواسیر با لیزر

درمان فوری بواسیر با لیزر یک روش مطمئن برای راحت شدن از شر این بیماری است. بیمارانی که مبتلا به هموروئید ترومبوزه، هموروئید داخلی درجه 3 و 4 و یا هموروئید خارجی غیر قابل درمان با دارو می باشند می توانند از لیزر هموروئید سود ببرند. لیزر هموروئید با لیزر کم توان مادون قرمز برای ترمیم زخم جراحی و جذب لخته خون در هموروئید ترومبوزه کاربرد دارد. اما عمده درمان فوری بواسیر با لیزر پرتوان دی اکسید کربن است که با این روش پاکه هموروئید برداشته و خارج می شود و جای عمل به سرعت ترمیم می شود.

منبع این مقاله سایت تخصصی hemorrhoid.ir مطلب همه چیز درباره هموروئید تایید شده توسط دکتر زهرا سعادتینظرات کاربران درباره این مطلب :
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خبر خوب برای بیماران راه دور
بیماران راه دور که امکان مراجعه حضوری ندارند و یا نیاز به هماهنگی قبل از لیزر دارند می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند. ویزیت آنلاین با دکتر زهرا سعادتی از طریق "واتساپ" یا پیامرسان "بله" به طور متنی و ارسال عکس انجام می شود. برای هماهنگی ویزیت آنلاین با تلفن های مطب تماس بگیرید.

جراحی و درمان هموروئید توسط دکتر خانم
عمل جراحی شقاق چگونه است؟عمل جراحی شقاق چگونه است؟
تاریخ انتشار : 1395-10-15
لیزر هموروئیدلیزر هموروئید
تاریخ انتشار : 1395-08-06
فیستول مقعد چیست؟فیستول مقعد چیست؟
تاریخ انتشار : 1395-08-28
لیزر کیست مویی در تهرانلیزر کیست مویی در تهران
تاریخ انتشار : 1395-11-20
لیزر شقاق مقعد در تهرانلیزر شقاق مقعد در تهران
تاریخ انتشار : 1395-10-15
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین