عمل جراحی هموروئید چگونه است؟

برای عمل جراحی هموورئید یا بواسیر به متخصصی مراجعه کنید که سابقه جراحی های متعدد در این زمینه را دارد. اگر به درمان های دارویی پاسخ نداده اید و هموروئید شما با هیچ یک از روش های درمانی بهبود نیافته است مسلما جراحی هموروئید برای شما آخرین راهکار است.

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر از دانشگاه شهید بهشتی از سال 1378 به طور تخصصی به جراحی هموروئید و بیماری های نشیمنگاه پرداخته اند.

از جمله موفقیت های ایشان در این زمینه می توان به عنوان اولین بانوی جراح تخصصی در زمینه جراحی با لیزر بیماری های نشیمنگاه اشاره کرد.

در گذشته بیماران با تیغ و کوتر تحت جراحی هموروئید قرار می گرفتند که درد و خونریزی زیادی را متحمل می شدند. اما امروز با لیزر پرتوان دی اکسید کربن این جراحی در چند دقیقه و بدون بستری و نقاهت طولانی انجام می شود.

بیماری شایع هموروئید در مراحل پیشرفته نیاز به عمل جراحی دارد. یکی از روش های عمل جراحی هموروئید روش هموروئیدکتومی می باشد که با برش و خارج کردن کامل پاکه هموروئید همراه است. اگر این جراحی با تیغ یا کوتر انجام شود به آن جراحی باز هموروئید می گوییم. بعد از هموروئیدکتومی با تیغ و کوتر نیاز به زدن بخیه در ناحیه عمل می باشد. اما اگر این جراحی با لیزر پرتوان و توسط یک جراح لیزر ماهر انجام شود دیگر نیازی به زدن بخیه هموروئید و گذاشتن پانسمان و فیتیله نیست.

دکتر زهرا سعادتی اولین بانوی متخصص جراحی و لیزر به طور تخصصی در این زمینه می باشند و از سال 1387 تاکنون هزاران جراحی هموروئید با لیزر را با موففیت پشت سر گذاشته اند.

۴ دلیل برای عمل جراحی هموروئید یا بواسیر

همانطور که اشاره شد عمل جراحی هموروئید برای هموروئیدهای پیشرفته انجام می شود. اما از کجا تشخیص می دهید که هموروئید شما پیشرفته است و به جراحی نیاز دارد. در اینجا 4 دلیل برای عمل جراحی هموروئید را می خوانیم:

  1. اگر هموروئید به یک دوره مصرف داروی قوی و همزمان با درمان خانگی پاسخ ندهد.
  2. اگر هموروئید خونریزی شدید داشته باشد و با مصرف دارو کاهش نیابد.
  3. اگر هموروئید به قدری افتادگی داشته باشد و بزرگ شده باشد که در عمل دفع مدفوع اختلال ایجاد کند.
  4. اگر هموروئید مزاحم زندگی عادی بیمار باشد.

هز کدام از این 4 دلیل و یکی از آنها کافی است که شما برای عمل جراحی هموروئید یا لیزر هموروئید اقدام نمایید.

عمل جراحی هموروئید چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی هموروئید با روش باز معمولا در بیمارستان انجام می شود. زیرا بیمار نیاز به بیهوشی و بستری دارد و خونریزی و درد زیادی را بعد از عمل جراحی با تیغ و کوتر جراحی تجربه می کند. متخصص جراحی با یکی از روش های جراحی مثل رابربند یا هموروئیدکتومی پاکه هموروئید را خارج می کند و بعد از ترمیم محل برش و مراقبت های خانگی بیماری هموروئید درمان می شود.

توجه کنید که ناحیه مقعد ناحیه ای آلوده و فعال است که ترمیم زخم جراحی آن نیاز به مراقبت و صبوری زیادی دارد. بعد از عمل جراحی هموروئید به روش باز بیمار حداقل دو ماه استراحت می کند و مشاهده خون بعد از دفع مدفوع امری طبیعی است.

در جراحی هموروئید با لیزر پرتوان بیمار در یک کلینیک جراحی نیز می تواند اقدام به لیزر هموروئید بنماید و نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست. همچنین جراحی با لیزر هموروئید به طور سرپایی انجام می شود و نیازی به بخیه و فیتیله ندارد. این جراحی تحت بی حسی از کمر یا خواب مصنوعی انجام می شود.جراحی با لیزر هموروئید بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. دوره نقاهت نیز 70 درصد کوتاهتر از جراحی با تیغ جراحی می باشد.

قبل و بعد جراحی هموروئید بواسیر

عمل جراحی هموروئید داخلی

جراحی هموروئید با لیزرنظرات کاربران درباره این مطلب :
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

لیزر بیماری های نشیمنگاه با دکتر زهرا سعادتی زیرا ...

تمام جراحی ها توسط دکتر سعادتی انجام میشود

تمام مراحل در کلینیک تخصصی و با لیزر انجام میشود

پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته بعد از لیزر

بدون عود و بازگشت با دستگاه لیزر پیشرفته

خبر خوب برای بیماران راه دور
بیماران راه دور که امکان مراجعه حضوری ندارند و یا نیاز به هماهنگی قبل از لیزر دارند می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند. ویزیت آنلاین با دکتر زهرا سعادتی از طریق "واتساپ" یا پیامرسان "بله" به طور متنی و ارسال عکس انجام می شود. برای هماهنگی ویزیت آنلاین با تلفن های مطب تماس بگیرید.

جراحی و درمان هموروئید توسط دکتر خانم
لیزر فیستول مقعدیلیزر فیستول مقعدی
تاریخ انتشار : 1395-11-16
لیزر هموروئیدلیزر هموروئید
تاریخ انتشار : 1395-08-06
لیزر آبسه مقعدیلیزر آبسه مقعدی
تاریخ انتشار : 1401-08-18
لیزر کیست مویی در تهرانلیزر کیست مویی در تهران
تاریخ انتشار : 1395-11-20
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین