آیا عمل جراحی هموروئید با لیزر درد دارد؟

عمل جراحی هموروئید با لیزر کاملا بدون درد انجام می شود. این نوع جراحی با لیزر پرتوان و تحت بی حسی یا خواب عمیق انجام می شود. لیزر هموروئید یکی از موثرترین و موفق ترین روش های درمان بواسیر پیشرفته و وخیم می باشد. در برخی موارد از لیزر کم توان برای درمان انواع بواسیر خفیف استفاده می شود. بروز بواسیر در رده سنی 45 الی 65 شایع تر از سنین دیگر است. انجام روش عمل جراحی بواسیر با لیزر به دلیل کوتاه بودن دوره نقاهت یک روش درمانی عالی برای این رده سنی می باشد.

انواع هموروئید اعم از خارجی و داخلی با استفاده از لیزر بهبود می یابند. در بواسیر داخلی درد احساس نشده و خونریزی از مقعد با رنگ قرمز روشن وجود دارد. در بواسیر خارجی به دلیل وجود وریدهای متورم، علاوه بر وجود خونریزی به رنگ قرمز روشن، احساس سوزش و درد ناراحت کننده ای بیمار را آزار می دهد.

روش های لیزر هموروئید

لیزر هموروئید به دو روش جراحی با لیزر پرتوان و جراحی با لیزر کم توان تقسیم بندی می شود. برای انجام هر یک از روش های درمان بواسیر، به ویژه استفاده از لیزر، باید به یک پزشک متخصص با تجربه و ماهر مراجعه کنید. استفاده از لیزر برای درمان بواسیر یک روش فوق العاده موثر می باشد.

برای درمان هموروئید ترومبوزه یا بواسیر خارجی پیشرفته که نیازمند انجام عمل جراحی می باشد، می توان از لیزر پرتوان یا لیزر دی اکسید کربن استفاده کرد. لیزر کم توان با استفاده از پرتوهای اشعه مادون قرمز برای درمان بواسیر داخلی درجه یک یا نوع خفیف کاربرد دارند.

هزینه لیزر هموروئید نسبت به هزینه روش های درمانی دیگر، بسیار کمتر می باشد. برای انجام این روش درمانی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. همچنین دوره نقاهت این روش درمانی بسیار کوتاه بوده، همچنین عوارض جانبی نداشته و لازم نیست مانند سایر روش های جراحی برای مدت طولانی در بستر استراحت کنید.

چگونگی انجام لیزر هموروئید

برای انجام لیزر هموروئید نیازی به ایجاد برش جراحی، خونریزی و پانسمان نیست. در این روش درمانی اشعه های لیزر کم توان به وسیله یک پروب خاص به ناحیه مقعد تابانده می شوند. این روش جهت برطرف کردن لخته خونی ایجاد شده در عروق خونی ناحیه مقعد موثر است. با استفاده از اشعه های لیزر بازجذب لخته خونی سریعتر انجام می شود. به همین دلیل بواسیر درمان می شود.

توجه داشته باشید اگر پاکه بواسیر به شکل گوشت اضافی و یا زائده های گوشتی در ناحیه مقعد ایجاد شده باشد، روش لیزر درمانی با لیزر کم توان تاثیرگذار نیست، برای درمان این گروه از افراد باید از اشعه های لیزر پرتوان استفاده کرد.

پزشک متخصص در برخی مواقع علاوه بر استفاده از لیزر پرتوان برای درمان هموروئید پیشرفته، از اشعه های لیزر کم توان جهت ترمیم و بازسازی سریعتر زخم های ناحیه مقعد استفاده می کند. انجام این روش درمانی دوره نقاهت عمل جراحی بواسیر را به طور محسوسی کاهش می دهد.

فواید استفاده از لیزر برای کاهش درد هموروئید

یکی از مهمترین مزایای انجام لیزر هموروئید کوتاه شدن دوره نقاهت و درد بعد از عمل می باشد. هزینه لیزر درمانی ممکن است مقداری بیشتر از روش های دیگر باشد اما نتایج بعد از عمل جراحی با لیزر بسیار چشمگیر و فوق العاده است. انجام عمل جراحی بواسیر با لیزر درد، برش، خونریزی و سوزش ندارد. بیمار بعد از انجام عمل از کلینیک مرخص شده و برای تسکین درد بعد از لیزر، مسکن ساده استفاده می کند.

کلام آخر

استفاده از لیزر پر توان کربن دی اکسید برای درمان هموروئید، یک روش فوق العاده موثر می باشد. البته باید برای انجام لیزر هموروئید به افراد متخصص و کاربلد مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های درمان بواسیر می توانید در این سایت مطالب جامعی را مطالعه کنید.درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خبر خوب برای بیماران راه دور
بیماران راه دور که امکان مراجعه حضوری ندارند و یا نیاز به هماهنگی قبل از لیزر دارند می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند. ویزیت آنلاین با دکتر زهرا سعادتی از طریق "واتساپ" یا پیامرسان "بله" به طور متنی و ارسال عکس انجام می شود. برای هماهنگی ویزیت آنلاین با تلفن های مطب تماس بگیرید.

جراحی و درمان هموروئید توسط دکتر خانم
لیزر هموروئیدلیزر هموروئید
تاریخ انتشار : 1395-08-06
فیستول مقعد چیست؟فیستول مقعد چیست؟
تاریخ انتشار : 1395-08-28
لیزر شقاق مقعد در تهرانلیزر شقاق مقعد در تهران
تاریخ انتشار : 1395-10-15
درمان فوری بواسیردرمان فوری بواسیر
تاریخ انتشار : 1397-08-12
عمل جراحی شقاق چگونه است؟عمل جراحی شقاق چگونه است؟
تاریخ انتشار : 1395-10-15
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین